10 webů s obrázky zdarma. A na cokoli

Kvalitní fotky se dají sehnat i zdarma. Tady je deset webů, ze kterých je stáhnete úplně bez omezení. A co víc, můžete si s nimi dělat, co se vám zlíbí!


BezdomovecNemusíte mít ani floka, abyste si mohli stáhnout kvalitní fotografie.

 

 

Ale postupně. Kvůli autorskému zákonu samozřejmě nemůžete automaticky používat snímky, které vám najde Google. A jakou fotkou má třeba takový poctivý bloger opepřit své vypiplané příběhy?

 

Takovou, kterou autor označil licencí CC0 (Creative Commons Zero) či Public Domain. Je v nich nepatrný rozdíl, nám ale postačí skutečnost, že jsou to snímky bez autorských práv, a tudíž se s nimi smí libovolně nakládat.

 

Poslední dvě poznámky. Weby jsou většinou v angličtině a registrace nebývá nutná. Pokud je tomu jinak, je to v popisu uvedeno.

 

Dost omáčky. Jdeme na to.

 

 

Pixabay.com
V největší a nejznámější free fotobance můžete surfovat v češtině. Přes 1,3 miliónů obrázků se dá vyhledávat podle dominantní barvy (včetně černo-bílé), velikosti a dokonce i orientace (vertikální/horizontální). Nevýhody jsou dvě: pokud chcete stahovat v plném rozlišení, musíte odevzdat emailovou adresu a zaregistrovat se. Server mixuje výběr volných fotek společně s placenými z fotobanky Shutterstock.

 

 

Pexels.com
Další obří zásobárna. Žádné placené obrázky tu ale nenajdete. Pokud se vám nějaký snímek zalíbí, můžete po rozkliknutí zhlédnout všechny výtvory autora.

 

 

StockSnap.io
Vymazlené vyhledávání. Buďto přes 150 kategorií nebo pomocí stáří, oblíbenosti, počtu stažení, zhlédnutí či dokonce podle aktuálních trendů. I tady ale pozor na Shutterstock, web nabízí po použití vyhledávače přednostně jeho fotky (vlevo nahoře modrá hvězdička), až pak přichází na řadu výběr z neplacených.

Kamaradi novyTakto vypadá podle StockSnap.io štěstí. Nebo alespoň v této kategorii fotografii najdete.

 

Unsplash.com
Většina fotek pochází ze Severní Ameriky nebo z Velké Británie. Po rozkliknutí autora se dozvíte jeho bydliště a tedy i pravděpodobné místo pořízení. Po stažení snímku stránka požádá uživatele, aby začlenil kredit autora do HTML svých stránek.

 

 

LifeOfPix.com
Graficky velmi příjemně zpracovaný web, který po použití vyhledávače nabízí i fotky placené agentury Adobe Stock. Uživatel je ale upozorněn ještě předtím, než fotografii rozklikne.

 

 

NegativeSpace.co
Originální kousky v sekci business fotografie. Ostatně na celém webu doporučuju vyhledávat spíš pomocí kategorií.

pocítač pracovna business copywriting psaníTaké máte chuť se posadit a položit prsty na klávesnici?

Magdeleine.co
Nevšední fotky, které lze vyhledávat i podle hlavních barev. Nechybí ani možnost černo-bílá. Před stažením je dobré najet kurzorem myši do pravého horního rohu fotky, abyste zjistili případné restrikce. Nejčastěji se ale dozvíte: Do whatever you want with this photo.

 

 

SplitShire.com
Abych neumřel bez užitku ostatním. Tím odůvodnil italský umělec Daniel Nanescu založení tohoto webu. A k užitku už byl (v polovině února 2018) přes 2 miliónům lidem, kteří si jeho fotky stáhli. Přestože jich na webu není ani tisíc. Stažené kusy jsou v luxusní kvalitě, obyčejně mají kolem 15 MB.

 

 

Gratisography.com
Fotky ztřeštěné i plné emocí. Web založil umělec Ryan McGuire a kromě plující velryby po nebi či člověka, co právě rozštípl své jízdní kolo a sám padá na ústa, najdete také dost autoportrétů samotného zakladatele. S darováním fotek nedělá server žádné fóry, při jediném kliknutí na ni vám ji hned stáhne.

domov dum copywriting psani cesky copywriter dum vodovodKdyž hledáte fotku s nápadem nebo prostě neotřelý kousek.

 

LibreShot.com
Potřebujete fotky z Česka nebo z Prahy? Stáhněte si nějaké od českého fotografa Martina Vorla. Nenechte se zmást, že jsou stránky v angličtině. A na web se podívejte, i když sháníte jiné kousky, portál má hned 45 kategorií. Autora potěšíte, když ho označíte v kreditu.

 

 

A bonus:

 

 

FreeVintagePosters.com
Lahůdka nakonec: staré plakáty. Z doby, kdy na jejich tvoru byli najímáni prestižní umělci. Stáhnout si je můžete sice jen pro vlastní tisk, zato tu najdete opravdu parádní výběr. Samozřejmě nechybí ani legendární černá kočka pařížského kabaretu pana Rodolphea Salise z roku 1896.

 

Teď už si můžete vybrat přesně takový obrázek, po kterém vaše srdce, webové stránky nebo blog touží. A pokud znáte nějaký další free web na stahování fotek, neváhejte se s ním na FB pochlubit!

 

---

 

Bavili jste se? A chcete ještě?


Vysavač se vrátil ze záhrobí. Tomu byli analytici e-shopu nevěřili
Striptérka v tramvaji! Aneb jak napsat sexy titulek
Čeština je jako Facebook. Taky si myslíte, že ji ovládáte?

Napište. Odepíšu.

Až bude zase něco nového, rád se vám ozvu. Stačí mi tu nechat svůj e-mail.