Je pravda, že ekonomika budoucnosti je založená na příbězích?

Je to troufalé tvrzení, které americký vysokoškolský profesor ekonomiky Ben Ho v článku Our economic future depends on storytellers prohlašuje: jestli bude firma ekonomicky úspěšná, záleží na příbězích, které kolem sebe a svých produktů dokáže vytvořit. Příběhy jsou totiž nejpřirozenějším přesvědčovacím prostředkem. Číst dál.

____________________

Proč je v domečku pro panenky důležitější příběh než výtah

Hrozně rád píšu o své dvou a půlleté dceři. Ona má zase hrozně ráda svůj domeček pro panenky. A právě tenhle domeček je pro náš příběh moc důležitý. Skoro stejně jako pro mou dceru… Číst dál.

____________________ 

Vysavač se vrátil ze záhrobí. Tomu by analytici e-shopu nevěřili 

Znáte ty malinkaté polystyrenové kuličky? Takové, kterými se plní obří sedací pytle? Pokud jste je nikdy neviděli „na svobodě“, vězte, že mají neuvěřitelně otravné vlastnosti. Samy od sebe zelektrizují, a buďto se na vás přilepí, anebo od vás odskakují jako luční kobylky. Číst dál.

____________________

Čeština je jako Facebook. Taky si myslíte, že ji ovládáte?

Každý kdo má účet na Facebooku, je přes tuhle sociální síť machr. Aspoň se tak tváří. Když pak ale dostane za úkol vybrat a nastavit účinnou facebookovou reklamu, pořádně se u toho zpotí. Pokud se tedy nejmenuje Eliška Vyhnánková. Nebo Jen Zápotocký. Číst dál.

____________________

Striptérka v tramvaji! Aneb jak napsat sexy titulek

 

Mám ji. Upoutal jsem vaši pozornost. Kvůli tomuhle titulku jsem o půl druhé v noci vylézal z vyhřáté postele a hledal pohozenou propisku. Stálo mi to za to. Tvorba titulku je totiž setsakramensky náročná disciplína. Číst dál.

____________________

10 webů s obrázky zdarma. A na cokoli

Kvalitní fotky se dají sehnat i zdarma. Tady je deset webů, ze kterých je stáhnete úplně bez omezení. A co víc, můžete si s nimi dělat, co se vám zlíbí! Číst dál.

 

Napište. Odepíšu.

Až bude zase něco nového, rád se vám ozvu. Stačí mi tu nechat svůj e-mail.